Tonka a Marko Jevákovci – úspešní športovci v karate

Najmladší členovia Matice slovenskej v Záhrebe Tonka Jeváková (16 rokov) a jej brat Marko Jevák (11 rokov), vnúčatá predsedu Matice slovenskej v Záhrebe a Zástupcu slovenskej národnostnej menšiny mesta Záhreb, Zlatka Jeváka sa zúčastnili na finálnom turnaji žiakov záhrebských škôl v disciplíne karate, na ktorom obsadili prvé a tretie miesto.

Finálny turnaj žiakov záhrebských škôl v karate sa konal v nedeľu 12. novembra v telocvični Základnej školy v Ivanjoj Reke. Marko vo svojej kategórii 11- ročných žiakov obsadil prvé miesto a Tonka v kategórii od 15 rokov obsadila tretie miesto, čo je krásny úspech. Súťaže organizuje Asociácia karate všetkých škôl v meste Záhreb a v Záhrebskom kraji podľa kategórií (veku súťažiacich). Turnaje sa konajú každé 2 mesiace a to vždy v inej školskej telocvični v Záhrebe alebo v Záhrebskom kraji. Na konci roka sa z každého turnaja sčítajú všetky výsledky zo súťaží a vyhlasujú sa víťazi roka.

Marko je v poradí už po druhý krát prvý vo svojej kategórii zo všetkých škôl v Záhrebe a Tonka si drží tiež už druhý rok krásne tretie miesto. Obidvaja trénujú karate v Karate klube Alfa a k tomuto športu ich priviedla škola. Našim karatistom zo srdca gratulujeme k fantastickým úspechom v tomto roku 2023 a držíme im palce aj do budúceho súťažiaceho roku 2024.

Autor: A.B.
Foto: M.J.

Scroll to Top