Kurz maľovania v rámci literárno-umeleckej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe

Pravidelní účastníci kurzu maľovania s netrpezlivosťou očakávali deň, kedy sa uskutoční ďalšie stretnutie. Po dlhšom časovom odstupe sa kurz maľovania, pod vedením Josipa Bali konal 1. októbra 2021 o 18 hod. v priestoroch Českého národného domu na Šubičovej ulici 20. Kurz sa koná v rámci literárno-umeleckej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe, pod hlavičkou Rady pre národnostné menšiny Chorvátskej republiky a s podporou Predstaviteľa slovenskej národnostnej menšiny mesta Záhreb.

Jeseň už klope na dvere, aj keď to vonku tak nevyzerá, a zima sa pomaly blíži. Josip Bali pre toto stretnutie vybral dva motívy maľby a to jesennú letnú cestičku a brezy v zime. Účastníci kurzu maľovania si vysúkali rukávy a pomaličky začali maľovať. Všetci si vybrali motív s brezami. Pán Josip pomáhal účastníkom pri ich maľovaní, dával im usmernenia ako môžu zvýrazniť črty napr. brezy alebo jazierka. Niektorí z nich majú prirodzený talent, ktorý sa počas kurzu pomaličky  odkrýva, poniektorí zasa majú silnú vôľu a želanie naučiť sa maľovať a všetci prichádzajú kvôli dobrej atmosfére a vôle kreatívne sa realizovať. Na kurze sa zúčastnilo 8 žiakov a žiačiek. Obrazy sa účastníkom kurzu vydarili, o čom svedčí priložená fotografia, no a za ich umelecký výkon boli všetci odmenení chutnými koláčmi, ktoré pripravila členka Matice slovenskej v Záhrebe Ana Jevaková.

Matica slovenská v Záhrebe aj touto cestou pozýva druhých členov Matice slovenskej v Záhrebe, aby sa zapojili v rámci literárno-umeleckej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe do kurzu maľovania, kde sa účastníci spoločne družia a niektorí z nich objavia svoje tvorivé schopnosti o ktorých ani nevedia.

Autor: A.B.
Foto: V.B.

Scroll to Top