Kurz maľovania v rámci Literárno-umeleckej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe

Už druhý krát v tomto roku 2019 sa v priestoroch Českého domu na Šubićovej ulici 20, dňa 28. mája 2019 o 18 hod. konal kurz maľovania v rámci Literárno-umeleckej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe, pod hlavičkou Rady pre národnostné menšiny Chorvátskej republiky a Predstaviteľa slovenskej národnostnej menšiny mesta Záhreb. Ôsmy účastníci kurzu si tento krát mohli vybrať z dvoch motívov maľovania a to jazero za súmraku a cestička s domčekom v pozadí. Mnohí si vybrali západ slnka za súmraku, ale odvážlivci si vybrali druhý motív. Na každom kurze sa účastníci naučia kombinovať farby a pomaličky sa odvážia aj na náročnejšie motívy. Pri tom všetkom im pomáha pán Josip Bali, ktorý vedie kurz maľovania.

Pod jeho pozorným dohľadom sa vytvárajú umelecké diela, ktoré účastníkov kurzu spájajú a keď sa k tomu pridajú aj sladké koláčiky členiek Matice slovenskej Záhreb tento kurz maľovania poskytuje všetkým príjemne strávený večer. Preto sa mnohí dopredu tešia na nové výzvy pri maľovaní a radujú sa novej inšpirácii. Všetky namaľované obrazy účastníkov kurzu sa budú aj naďalej vystavovať v rámci aktivít Matice slovenskej Záhreb.

Týmto Matica slovenská Záhreb pozýva všetkých členov Matice, aj tých menej odvážnych, aby sa kurzu maľovania pripojili v nastávajúcom jeho organizovaní a spríjemnili si jeden z krásnych kreatívnych večerov.

autor: A.B.
foto: V.B.

Scroll to Top