Kurz maľby akrilovými farbami v rámci umelecko-literárnej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe

Členovia Matice slovenskej v Záhrebe sa už nemohli dočkať piatku 21. mája kedy sa o 18 hod. uskutočnil po dlhom čase kurz maľby, ktorý sa organizuje v rámci  umelecko-literárnej sekcie Matice slovenskej v Záhrebe v priestoroch Českého národného domu, pod hlavičkou Rady pre národnostné menšiny Chorvátskej republiky a Predstaviteľa slovenskej národnostnej menšiny mesta Záhreb.

Kurz je určený pre všetkých členov MS Záhreb a podmienkou účasti nie je talent, ani predchádzajúce skúsenosti, ale nadšenie, chuť a prebudenie vlastnej fantázie. Na kurze sa účastníci uvoľnia, vypnú od každodenných starostí a hlavne podporia vlastnú výtvarnú kreativitu. Josip Bali, dlhoročný talentovaný maliar, ktorý vedie kurz maľby, pre účastníkov  pripravil dva motívy na maľovanie. Prvý bol zima za splnu mesiaca a druhý rozbúrené more. Každý z účastníkov si mohol vybrať jeden motív, ktorý maľoval. Na kurze sa zúčastnilo 12 účastníkov: Vladimir Bali, Zlatko Jevák, Ana Jeváková, Đurđica Sušová, Ana Đikanovićová, Indira Popovová Potkonjaková, Višnja Bukovićová, Blaženka Kostelacová, Zdenka Marinčićová, Marija Petersová, Mira Baliová a Josip Bali. Keďže jedna z členiek Višnja  Bukovićová mala narodeniny, členovia matice využili príležitosť a pripravili pre ňu malé prekvapenie. Josip Bali jej podaroval obraz s kvetinami, Đurđica Sušová upiekla  narodeninovú jahodovú tortu a nechýbali ani koláče od Any Jevákovej.

Pravidelní účastníci sa už veľa toho naučili a prekonali samých seba. Podľa priložených fotografií sa môže vidieť, že maľby sú naozaj prekrásne, čo hovorí o tom, že každý má v sebe skrytý talent. Na kurze bola výborná a uvoľnená atmosféra. Na záver, všetci účastníci boli so svojimi výtvormi spokojní, niektoré nepatrne upravil vedúci kurzu, ale záverečný výsledok bol dokonalý, veď posúďte sami!

Autor: A.B.
Foto: A.B.

Scroll to Top